Sobota 4.4. 2009 - Omsa Steel 3:2

Na začátek zápasu jsme se scházeli tradičně, po úvodním hvizdu nás bylo přesně. V průběhu utkání dorazili zbylí hráči a měli jsme dva hráče na střídání, což mě samotného překvapilo.

Byl to vyrovnaný zápas, šancí na obou stranách moc nebylo. Steelové se ujali vedení po kiksu Řehyho, který jako poslední uklouznul a umožnil tak dvěma hráčům postupovat na Libora, ti nezaváhali - 0:1. Vyrovnání přišlo za chvíli, Voky vystřelil dva kroky za půlkou, gólman vyrazil a Souky nadvakrát zavěsil - 1:1. Do poločasu jsme se ujali vedení, Luban zatáhnul míč po lajně, posunul na střed bráchovi Martinovi a ten se nemýlil - 2:1.

V druhym poločase jsme byli od začátku lepší a měli více šancí. Naše převaha přinesla ovoce asi po pěti minutách, kdy Kozlíci rozebrali obranu a Řehy zkušeně pod brankářem zavěsil. Deset minut před koncem nakopnul Míru úplně nesmyslně a hlavně úmyslně jeden blázen ze Steelu a byl po zásluze vyloučen. Vyloučení nám uškodilo, to už je kolorit, že soupeře, který má menší počet hráčů podceníme. Všichni se cpali do útoku s touhu vstřelit branku, ale nikdo se nevracel a tak můžeme děkovat Liborovi, že nás podržel a dostal už jenom jeden gól.

Sestava: Zrostlík - Vokurka, Bělina, L.Kozelka, M.Kozelka, Troller, Řehořek, Neumann

Branky: Neumann, M.Kozelka, Řehořek

Sobota 4.4. 2009 Hlinovky - Olympic Březové Hory 1:6

Tak tenhle zápas byl totální propadák a nebýt druhého poločasu, tak mohlo být ještě hůř.

Kozlové odjeli na hokej a tak jsme byli bez střídání. Docela brzo jsme vedli, Souky stejně jako ráno dorazil Vokyho střelu - 1:0. Brankář soupeře střely převážně vyrážel, ale nikdo z nás neměl tolik sil a rychlosti, aby byl u odraženého míče včas. Soupeř nás přehrával díky jednomu hráči a všichni jsme po čtvrtém gólu odpadli a zbytek půle odchodili. V druhý půli už gól nepadnul, jestli Olympic ubral nebo někteří naši hráči přidali, tak to netuším.

Sestava: Zrostlík - Vokurka, Řehořek, Troller, Bělina, Neumann, od 35.min.Málek

Branka: Neumann

Neděle 5.4. 2009 Minerál - Bohemia Příbram 1:0

Na tomto zápase jsem nebyl, tak k němu nemůžu psát komentář. Podle kluků šlo o vyrovnaný mač, který rozhodl Souky a nás podržel Libor.

Sestava: Zrostlík - Vokurka, Bělina, Červenka, M.Kozelka, Troller, Neumann

Neděle 5.4. 2009 Minerál - Nesedláci 1:1

Tradičně byl duel vyhecovaný již od první minuty. Některý hráči soupeře hráli jak prasata, hlavně Kozel může vyprávět, ten byl okopanej jak brambory. Brzo jsme dostali zbytečně gól, Voky s Liborem trochu situaci podcenili a Nesedláci vedli - 0:1. Potom jsme měli až do konce zápasu výraznou převahu, ale dali jen jeden gól, Červ rozehrál rychle roh a Kozel pěkně zavěsil do šibenice - 1:1. Další šance, i ty nejtutovější, kdy Kozel nedal do prázdný brány, jsme nedali a tak si troufám říct, že jsme ztratili dva body.

Branka: M.Kozelka

Sobota 18.4 Minerál - Abstinents 1:2

Ačkoliv se jednalo o první ranní zápas, tak jsme se k němu sešli ve velmi milém složení, kdy jsme mohli v průběhu střídat celou pětku!? Od začátku jsme měli značnou převahu a Abstinenti se do šancí vůbec nedostávali. Vstřelili jsme tedy i očekávaně první branku, jenže vlastní. Míč, který lehce poskakoval a mířil do našeho vápna, usměrnil Luban hlavou za záda vybíhajícího Libora, který si nezařval a spoléhal na naši pokřikující lavičku. Náš tlak pokračoval, jenže bez gólového efektu, v největších šancích se ocitli Trolda a Kozel. V době našeho největšího náporu jsme nechali otevřenou obranu a po ztrátě Maséra, který nepropasíroval míč do brankoviště soupeře, se řítili dva hráči na Libora a bezpečně zavěsili.

Situace byla kritická, ale míč se stále pohyboval kolem soupeřovy brány, jenže jsme dokázali vstřelit jenom jeden gól, kdy Kozel zakončil pohlednou akci. Na vyrovnání už se náš tým nezmohl a od dvoubrankové porážky nás zachránil Libor při "druhém" brejku Abstinentů. Tenhle zápas jsme měli vyhrát, když soupeř vystřelí dvakrát na bránu a vstřelí dva góly a my mu musíme pomoct vlastním gólem, tak je smutné odcházet s nulovým bodovým ziskem, ale za naší střeleckou nemohoucnost, zřejmě zaslouženým.

Sestava: Zrostlík - Pe.Tylich, L.Kozelka, M.Kozelka, Neumann, Štylárek, Vokurka, Troller, Řehořek, Bělina

Sobota 18.4 Minerál - Delirium Flyers 0:0

Proti vedoucímu a jedinému dosud neporaženému týmu soutěže jsme dokázali, že nám jejich hra vyhovuje. Jejich hráči nikam nepospíchají a žádný krok není zbytečný, jenže jsme se té hře přizpůsobili až moc a celý zápas nebyl z pohledu diváka nijak zajímavý. Stejně jako v prvním sobotním utkání jsme měli víc času míč na kopačkách, ale převaha to byla čiště platonická. Brankář soupeře měl pořádnou práci snad jen při třech závarech, jinak naši útočníci jeho schopnosti neprověřili. Liborovi a naší obraně dělal starosti nejlepší hráč Delírka Pepa Strejc, který se jediný snažil hru rozhýbat. Jeho dvě velké šance Libor zneškodnil a tak nepříliš pohledný zápas skončil zaslouženou bezbrankovou remízou.

Sestava: Zrostlík - Vokurka, Troller, Bělina, Neumann, L.Kozelka, M.Kozelka

Neděle 19.4 Minerál  - ZZN Příbram 0:3

Toto utkání jsem zmeškal a tak nemůžu komentovat.

Míra mi hlásil, že jsme začínali opět ve čtyřech lidech.Řehy nedorazil při absenci Libora, který měl bowlingovou ligu,  a tak se musel do brány postavit Trolda. V plným počtu jsme hráli až od stavu 0:1. První gól zavinil Míra špatným odkopem. V závěru přidal dvě chyby Trolda, jednu při odkopu, druhou při kličce a tak náš "oblíbený" soupeř v poklidném tempu zvítězil 3:0.

Sestava: Troller - Vokurka, Bělina, Neumann, Štylárek, Pa.Tylich

Neděle 19.4 Minerál - Kickers PB 2:5

Poslední zápas víkendu jsme odehráli proti nováčkovi soutěže. V bráně opět nastoupil Trolda, Řehy dorazil až v průběhu prvního poločasu.

Během prvních deseti minut jsme získali zaslouženě dvoubrankový náskok. Nejdřív zakončil rychlou kombinaci povedenou střelou k tyči Míra a další rychlou výměnu míče obstarali Míra se Soukym, jehož střelu vyrazil brankář přímo před Maséra, pro kterého nebyl problém vstřelit do odkryté brány svůj premiérový gól v našem dresu. I v dalších minutách měl náš tým navrch a od další branky soupeře zachránila naše nepřesnost ve finální fázi.

Rozhodující moment přišel ve 14.minutě, kdy pomezní rozhodčí vehementně signalizoval ruku Míry v našem brankovišti, i když ten k němu stál zády a hlavní ze svého pohledu nic neviděl, bohužel dal na radu svého kolegy a Kickers z penalty snížily. Do poločasu jsme se připravili nejen o náskok, ale dokonce jsme zahajovali druhou půli s jednobrankovým mankem. Při nějakém nedorozumění při střídání se otevřelo okno v naší obraně a bylo vyrovnáno a o minutu později namazal po autu Trolda soupeři a jejich útočník završil do prázdné brány hattrick.

Druhý poločas se odehrál většinou na půlce soupeře, ale opět bez vyložené šance. Ty největší se zrodily po přímákách Červa, ale nepřálo nám ani štěstí a míče se vždy odrazily k obráncům Kickers. Jejich obrana přežila i ruku ve vápně, kterou rozhodčí k naší smůle zřejmě neviděl a pomezní už taky nehýřil aktivitou jako v prvním dějství. Do konce utkání jsme dostali ještě dva góly. Oba byly podobné, z brejku na Řehyho, který o přestávce vystřídal Troldu, postupoval sám útočník a ani v jednom případě mu nedal šanci.

Sestava: Troller (od 21.Řehořek) - Vokurka, Bělina, Neumann, Štylárek, Červenka, od 21.Troller

Branky: Bělina, Štylárek

Sobota 2.5. Minerál - Devils 2:1

Na první sobotní zápas jsem přijel pozdě a viděl posledních osm minut, ve kterých jsme bránili jednobrankový náskok a hlavně díky zákrokům Řehyho, který v bráně zastoupil Líbu.

Na naší střídače byla celá pětka na střídání a to ještě nehrál Červ a Luban byl v práci. Bohužel to, že nás je tolik na střídání ještě neznamená, že každý ze sebe vydá na hřišti všechno a jde střídat, u některých lidí tomu bylo spíš naopak.

Řehy a Míra mi říkali, že jsme byli po celý zápas horší a zaslouženě prohrávali, dvěma šťastnýma gólama, spíš vlastníma zápas otočili a po zbytek druhého poločasu horko těžko bránili.

Branky: obě vlastní, připsány Troller, Štylárek

Sestava: Řehořek - Pe.Tylich, Vokurka, Pa.Tylich, M.Kozelka, Málek, Troller, Neumann, Bělina, Štylárek

Sobota 2.5. Minerál - Viva Kamenictví 0:2

V druhém sobotním zápase jsme potřebovali opět bodovat naplno, aby se náš tým posunul ze sestupových míst. Bohužel se nám to nepovedlo i když hra hlavně v druhé půli byla lepší než ráno.

Do brány se postavil Líba a nutno říct, že měl možná zatím v této sezóně nejmíň práce. Ne, že by hrála Viva tak špatně, to právě v prvním poločase rozhodně neplatilo, ale v koncovce svých šancí až na jednu výjímku nedokázali její útočníci trefit v jasných pozicích bránu. Tou výjímkou byla situace z desáté minuty, kdy jsme ve třech lidech nedokázali dva metry za půlkou sebrat jejich hráči míč a ten postupoval sám na Libora a v klidu otevřel skóre.

V druhém poločase se rozehrál Kozel a hlavně díky jemu jsme Kamenictví zamknuli před jejich bránou, bohužel naše koncovka je žalostná a tak, když měl náš útočník v jasné pozici střílet, přihrával a naopak. Naše šance zůstaly nevyužity a tak přišel jeden z mála protiútoků a pět minut před koncem jsme prohrávali o dvě branky. Dát gól se nám opět nepovedlo a dojem ze zápasu nezlepšil ani dobrý druhý poločas.

Sestava: Zrostlík - Pe.Tylich, Vokurka, Málek, Troller, M.Kozelka, Štylárek, Bělina, Neumann